Rynek kryptowalut na przestrzeni ostatnich lat znacznie się rozwinął, a co za tym idzie, coraz więcej firm postanowiło zainwestować w tę technologię. Jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań, które umożliwia nam bezpieczne przechowywanie naszych aktywów, jest mobilny portfel  na kryptowaluty. Dzięki niemu mamy możliwość z poziomu naszego smartfona zarządzać nie tylko bitcoinem,, ale również innymi popularnymi monetami. Czy dokładnie są mobilne portfele, czym róznią się od portfeli giełdowych i jakie są najpopularniejsze tego typu aplikacje? 

Czym jest mobilny portfel kryptowalut?

Coraz częściej inwestorzy i zapaleni użytkownicy kryptowalut decydują się na jak najlepsze rozwiązanie dotyczące przechowywania swoich aktywów. Niewątpliwie rozwiązaniem, które cieszą się rosnącą popularnością, są mobilne aplikacje, które służą jako portfele do kryptowalut. Dzięki odpowiednim technologiom, aplikacja umożliwia szyfrowanie kluczy, które pozwalają nam na wykonywanie transakcji. Większość popularnych mobilnych portfeli pozwalają na wykonywanie transakcji za pomocą prostego w obsłudze i uniwersalnego kodu QR. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze portfela mobilnego do kryptowalut?

     Co powinno być dla nas istotne w portfelu mobilnym do kryptowalut, z którego mamy zamiar korzystać? Przede wszystkim jego bezpieczeństwo. Ten czynnik powinniśmy zweryfikować jeszcze zanim zaufamy jednej bądź drugiej aplikacji. Dobrym pomysłem jest zweryfikowanie opinii innych użytkowników, którzy aktywnie wykorzystują dane rozwiązanie. To oni są w stanie w jednoznaczny sposób stwierdzić, czy dana aplikacja spełnia wymagania bezpieczeństwa. Co więcej, przed ściągnięciem jednego z portfeli powinniśmy zobaczyć, czy kod źródłowy projektu aplikacji jest ogólno dostępny. Dlaczego to ważne? Z reguły technologie związane z kryptowalutami są bardzo popularne, dlatego każdorazowa publikacja kodu na pewno zainteresuje duże grono programistów i testerów, którzy zweryfikują, czy aplikacja jest stabilna i godna zaufania.

Najpopularniejsze portfele mobilne do kryptowalut

     Na rynku dostępnych jest kilka aplikacji, które są wyjątkowo popularne. Jako 3 najpopularniejsze możemy wymienić Coinomi, Edge oraz Jaxx Liberty. Każda z tych aplikacji charakteryzuje się rozwiniętymi opcjami ochrony prywatności i bezpieczeństwa naszych środków. Co więcej, wszystkie są proste w obsłudze, a ich interfejs jest bardzo intuicyjny. Warto jednak mieć na uwadze, że każda z nich ma swoje wady. Coinomi nie posiada otwartego kodu źródłowego, Edge dopiero się rozwija, co uniemożliwia korzystania z wszystkich funkcji, a Jaxx Liberty nie posiada zoptymalizowanych opcji uwierzytelnienia. Oczywiście przed ściągnięciem jednej z aplikacji warto dokładnie porównać ich specyfikę i wybrać rozwiązanie, które najlepiej wpasuje się w nasze wymagania. 

Leave a comment