Kryptowaluty cieszą się coraz to większym zainteresowaniem. Wiele osób decyduje się na inwestycje i skutecznie pomnaża swoje majątki. Jednak nie jest to rozwiązanie wolne od ryzyka. Warto zapoznać się z podstawami inwestowania, przed rozpoczęciem przygody z kryptowalutami.

Mechanizm inwestycji

Przede wszystkim warto sobie wyobrazić mechanizm, który kieruje całym rynkiem kryptowalut. Jeden z nich ma swoje korzenie w handlu tradycyjnym. Wystarczy sobie wyobrazić zakup 40 tysięcy złotych w wirtualnej walucie, aby po kilku dniach podwoić ich wartość. Jednak trzeba także mieć świadomość ryzyka. Kapitał w prawdzie może się powiększyć, ale może także znacznie stracić na swojej wartości. Zmiany są dynamiczne, trzeba więc na bieżąco śledzić sytuację.

Nie wszystko da się przewidzieć, dlatego dobrze jest zapoznać tzw. margin trading czyli dźwignię finansową.

Margin trading – co warto wiedzieć?

Na rynku tradycyjnym dźwignia finansowa jest bardziej skomplikowana niż w świecie wirtualnym. Warto posłużyć się przykładem. Inwestor chce zainwestować 2 tys. w bitcoinach, jednak dysponuje jedynie 1000 zł. W takiej sytuacji można zdecydować się na pożyczenie z pewną marżą. W ten sposób za każdą złotówkę dostaje się dodatkową złotówkę na inwestycję.

Jeśli wzrośnie cena waluty, wartość inwestycji także ulega wzrostowi. W rezultacie inwestor posiada 3000 zł. W ten sposób można 1000 zł oddać wierzycielowi.

Oczywiście sytuacja może się potoczyć także w drugą stronę i inwestor może stracić cały swój kapitał. Należy więc zachować ostrożność i decydować się na sprawdzone działania, aby osiągnąć sukces.

Jeżeli stosuje się dźwignię finansową w odpowiedni sposób wierzyciele regularnie otrzymują wkład według ustalonych warunków. Handel z dźwignią można przeprowadzić na takich stronach jak: Binance, ByBit (sprawdź recenzję w portalu Kryptoporadnik.pl), Derbit, BitMex, Kraken oraz Houbi. W tych kantorach można bardzo szybko i sprawnie wymieniać kryptowaluty, a także dokonać bardziej zaawansowanych transakcji.

Leave a comment