Akumulator samochodowy jest jednym z najważniejszych podzespołów samochodu. To właśnie on odpowiada za prawidłowy rozruch pojazdu i zapewnia funkcjonowanie wszystkich odbiorników prądu elektrycznego. Radio, klimatyzacja, światła czy akcesoria podpięte do gniazda zapalniczki nie mają prawa działać z rozładowanym akumulatorem. Dlatego właśnie powinniśmy o niego dbać. Nie chcemy bowiem doświadczyć sytuacji, gdy bardzo nam się spieszy, a po przekręceniu kluczyka w stacyjce nic się nie dzieje.

Życie akumulatora i jego wymiana

Obecnie trwałość akumulatorów nie przekracza kilku lat. Dlatego wielu kierowców jest zdania, że powinniśmy wymieniać je profilaktycznie po konkretnym okresie czasu. Jest również stara szkoła, która poleca eksploatować akumulator aż do kompletnego rozładowania. Tej drugiej opcji nie polecamy, bo pod koniec eksploatacji samochód może nas zawieść w każdej chwili i po prostu nie odpalić. Awaria akumulatora jest dość częstym problemem. Słyszymy kręcący rozrusznik, ale auto ma problemy z odpaleniem. Dlatego nie powinniśmy ignorować takich symptomów i wraz z pojawieniem się problemów z układem elektrycznym, pomyśleć o wymianie akumulatora na nowy.

Po czym poznać, że akumulator nadaje się do zmiany?

Standardowo określa się, iż współczesne akumulatory wytrzymują od 2 do 4 lat. Pamiętajmy jednak, że te wartości są uśrednione, tak więc już po kilku latach musisz być świadomy, że czeka Cię w przyszłości wymiana baterii. Można nawet próbować samodzielnie zdiagnozować stan akumulatora. W tym celu należy zbadać pracę rozrusznika podczas uruchamiania auta. Jeżeli obroty są mniejsze niż powinny być, to oznacza, że akumulator nie dostarcza wystarczającej ilości prądu. Jeżeli posiadamy miernik, to możemy go wykorzystać i sprawdzić czy pomiary są zbliżone do książkowych. Jeżeli nie masz żadnej wiedzy motoryzacyjnej, to możesz wykonać prosty test ze światłami. Jeżeli świecą one dużo słabiej na wyłączonym silniku, to oznacza, że powinniśmy czym prędzej wymienić akumulator.

Akumulator samochodowy w Rzeszowie

Jeżeli potrzebujesz wymienić baterię w swoim pojeździe i szukasz dostawcy w mieście to polecamy nasze akumulatory. Posiadamy w ofercie wiele produktów, które różnią się poszczególnymi parametrami, dzięki czemu robiąc zakupu u nas z pewnością znajdziesz idealny do swojego auta. Współpracujemy z najlepszymi dostawcami. Dysponujemy akumulatorami wiodących marek na rynku, takimi jak Varta, Bosch czy Centra, abyś był maksymalnie zadowolony z zakupu. Jeżeli chcesz nabyć akumulator samochodowy w Rzeszowie, to tylko przez stronę mobilny-akumulator.pl. Posiadamy produkty najwyższej jakości i zapewniamy profesjonalną pomoc na każdym etapie zakupów. Jeżeli akumulator Rzeszów, to tylko u nas. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty i składania zamówienie na stronie.

Leave a comment