Z racji bliskości granicznej, Niemcy są zazwyczaj pierwszym wyborem Polaków, którzy decydują się na zarobek poza granicami Polski. Według różnych danych, obecnie na terenie Niemiec żyje około 2 mln Polaków. Co roku, do prac sezonowych, wyjeżdża około 300 tys. osób. Szacuje się, że są to pracownicy zatrudnieni legalnie w Niemczech, dlatego mogą oni starać się o zwrot podatku z Niemiec. Jakie dokumenty należy przygotować i jakich terminów musimy dotrzymywać, aby móc dostać nadpłacony podatek?

Rozliczenie podatku PIT z Niemiec – niezbędne informacje

Niemiecki urząd skarbowy – Finanzamt – posiada system elektroniczny dotyczący zeznania podatkowego. Jest to skuteczna i bezpieczna metoda, dzięki której Polacy mogą szybciej otrzymać zwrot podatku na polskie konto bankowe. Cała procedura jest w 100% wiarygodna, a niemiecki urząd skarbowy rozpatruje wnioski automatycznie.

Zwrot podatku Niemcy” jest częstym pytaniem, które kierują pracownicy do wyszukiwarki, chcący uzyskać odpowiedź i instrukcję, jak odzyskać należne im pieniądze. Przede wszystkim osoby te muszą pamiętać, że tylko pracując legalnie w Niemczech jesteśmy w stanie starać się o zwrot nadpłaconego podatku. W Niemczech podatek od wynagrodzenia, czyli Lohnsteuer, zależny jest od uzyskiwanego dochodu. W przypadku, gdy będzie on wyższy od podatku należnego, mamy wtedy możliwość zwrotu podatku z Niemiec. Dobrą informacją jest to, że podatek dochodowy jesteśmy w stanie uzyskać nawet do 4 lat wstecz, czyli podobnie, jak w Holandii. 

Z dodatkowych informacji, o których należy pamiętać, jest to, że okres podatkowy w Niemczech zbiega się z rokiem kalendarzowym, a obowiązek złożenia zeznań podatkowych mają osoby, których dochód przekroczył 10 700 Euro oraz ci, którzy posiadają kilka kart podatkowych od różnych pracodawców. 

Termin, który obowiązuje podatników, przypada maksymalnie na dzień 31 maja. Ci, którzy go przekroczą, otrzymają od niemieckiego urzędu skarbowego pismo z nowym terminem złożenia dokumentów, Jest to ważna kwestia, gdyż niedotrzymanie nowej daty granicznej, może spowodować nałożeniem kary na podatnika. 

Co muszę zrobić, aby uzyskać zwrot podatku z Niemiec?

W przypadku osób, które dokonują tego po raz pierwszy, dobrą opcją jest skorzystanie z usług biura, które ma doświadczenie w pomaganiu Polakom odzyskać należne pieniądze. Takie biuro rozliczeń zagranicznych krok po kroku rozpocznie z nami całą procedurę i podpowie nam, jakie dokumenty należy zgromadzić, aby móc rozliczyć niemiecki PIT. W ten sposób znacznie skrócimy czas oczekiwania na pieniądze, które odzyskamy z powodu nadpłaconego podatku. 

Leave a comment