Jak zaprojektować aranżację okna, nie tracąc pewności, że efekt końcowy, oprócz wizualnego, będzie miał również znaczenie praktyczne? Osiągnięcie tak postawionego celu nie powinno być trudne, gdyż z pomocą przychodzą nam żaluzje drewniane. Trudno znaleźć osłonę lepiej dopasowaną do mebli, paneli podłogowych i ścian. Żadne nowoczesne wnętrze nie jest kompletne bez zastosowania tak użytecznego i atrakcyjnego elementu dekoracji okna, żaluzje drewniane to naprawdę estetyczny dodatek. Jakie są zalety żaluzji drewnianych? Przede wszystkim przyjazność dla środowiska. Zastosowanie naturalnego materiału nadaje pomieszczeniu wyjątkową atmosferę. Pozwala to stworzyć wspaniały nastrój dla wszystkich członków rodziny. A jak wiesz, nie powoduje żadnych alergii.

Stylizacja żaluzji drewnianych. Gdzie zainstalować?

  • Biura, miejsca pracy.  Żaluzje drewniane doskonale podkreślają oficjalny, korporacyjny styl.
  • Kuchnie, salony. Podobne produkty również będą wyglądać świetnie. Zwłaszcza jeśli pokój urządzony jest w klasycznym stylu. Salon wykonany jest w egzotycznym stylu? Wypróbuj trwałą i piękną bambusową wersję!
  • Pokój w jasnych kolorach. W tym celu zalecamy zamawianie białych żaluzji drewnianych. Nawiasem mówiąc, w ogóle nie blakną na słońcu.
  • Wybór produktów z drewna jest naprawdę duży. Mogą mieć różne kolory, ozdobne wykończenia. A dodatkowa powłoka lakiernicza sprawia, że żaluzje drewniane są trwalsze – posłużą Ci przez dziesięciolecia.

Główną zaletą żaluzji drewnianych jest to, że do ich produkcji wykorzystywane są wyłącznie naturalne, przyjazne dla środowiska materiały, co pozwala na ich korzystny wpływ na zdrowie i atmosferę panującą w pomieszczeniu.Ten rodzaj żaluzji posiada również najlepsze właściwości termoizolacyjne, utrzymując w pomieszczeniu korzystny mikroklimat. Drewniane żaluzje pomogą Ci zimą utrzymać tak potrzebne ciepło w Twoim mieszkaniu, a latem zapewnić Ci upragniony chłód i ochronić Cię przed upałem.

Konstrukcja żaluzji pozwala na ich montaż bezpośrednio na skrzydle okiennym, na suficie lub ścianie, otworze okiennym. Żaluzje poziome wykonane z drewna i bambusa są wszechstronne, można je montować na oknach drewnianych, aluminiowych i plastikowych. Kilka różnych rodzajów mocowań umożliwia wykonywanie instalacji zarówno do okien zwykłych, jak i dachowych, mocowanych zarówno do ościeżnic drewnianych, jak i plastikowych.

Jak zmierzyć żaluzje drewniane na plastikowym oknie?

Aby zamówić żaluzje poziome drewniane: należy zmierzyć szerokość wzdłuż zewnętrznych krawędzi listew przyszybowych (szkło + listwy przyszybowe). W przypadku niewidocznej części okna zmierz wysokość listew przyszybowych i dodaj 3cm do wysokości. Następnie zmierz pełną wysokość skrzydła i odejmij 1 cm. Określ, z której strony sterowanie będzie po prawej lub lewej stronie i czy potrzebujesz skośnego mocowania od dołu (sznurek, linka lub plastikowe narożniki).

Jak zmierzyć żaluzje drewniane na otworze okiennym?

Aby zamówić drewniane żaluzje poziome na otwór okienny: należy zmierzyć szerokość wzdłuż listew przyszybowych i dodać po 5 cm z każdej strony. Następnie zmierz wysokość od parapetu do górnego zbocza plus 10 cm Określ, z której strony sterowanie będzie po prawej lub lewej stronie. Dostępna szerokość lameli to 25 i 50 mm ze sznurkiem i drabinką z tkaniny, wolnowisząca i z mocowaniem bocznym. Jeżeli zamawiasz żaluzje drewniane na wymiar i masz trudności ze wykonaniem pomiarów, zleć to mierniczemu od sprzedawcy.

Żaluzje drewniane są higieniczne i trwałe

Ponieważ produkty wykonane są wyłącznie z naturalnych materiałów, żaluzje drewniane doskonale nadają się do pokoju dziecięcego oraz innych pomieszczeń w których przebywają osoby podatne na alergie. Lamele drewniane doskonale zatrzymują światło. Są higieniczne i trwałe, nie nagrzewają się, nie są toksyczne i nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu. Równie dobrze sprawdzą się w salonie, gabinecie czy sypialni. W każdym pomieszczeniu będą wspaniałym dodatkiem do wnętrza, jednocześnie pełniąc przydatne funkcje, dostosowując akceptowalny strumień światła.

Autor: Sarmata (wszelkie prawa zastrzeżone)

Leave a comment