Oprogramowanie Comarch jest to narzędzie ERP służące do zarządzania różnymi modułami z poziomi aplikacji. Możemy w jednym miejscu zarządzać księgowością, handlem, magazynem czy też prowadzić rozmowy, zapisywać informacje z klientami za pośrednictwem modułu CRM. System Comarch to oprogramowanie wspomagające prace nie tylko firm księgowych, ale także hurtowni i różnych przedsiębiorstw. System jest zintegrowany z bazą danych, co oznacza, że wszystkie informacje przesyłane są w czasie rzeczywistym do jednej bazy, z której mogą korzystać pracownicy. Dlatego też system ma ciągle aktualne dane. Posiada wiele dodatkowych modułów wspomaganych przepływ informacji w każdej firmie począwszy od zamówienia towaru, skończywszy na wystawieniu faktury dla klienta. Możemy także zarządzać produktami, towarami w magazynach dostępnymi z poziomu oprogramowania Comarch. Aplikacja jest na bieżąco aktualizowana i dostępna w najnowszej wersji dla klientów.

Model B2B i system Comarch

Narzędzie Comarch może pracować także z systemami typu B2B, czyli w modelu sprzedaży Business-to-Business. W związku z tym oprogramowanie Comarch działa nie tylko jako aplikacja przeznaczona na komputery stacjonarne czy też telefony, ale jest także zintegrowana z siecią internetowa. Dlatego funkcjonuje jako nowoczesna platforma internetowa. Umożliwia zdalną pracę i obsługę sprzedaży w modelu Business-to-Business (B2B) przez internetCała platforma jest w pełni połączona z systematami Comarch. Dane są dostępne bezpośrednio z aplikacji ERP. 

Dużą zaletą integracji systemu B2B Comarch jest przede wszystkim to, że klienci mają bezpośredni dostęp do aktualnych ofert handlowych. Wszystko jest dostępne z poziomu przeglądarki internetowej. W systemie widzimy od razu nowości i najnowsze aktualizacje programu bez żadnych opóźnień. Do Systemu Comarch B2B możemy logować się z każdego miejsca o dowolnej porze. Wszystkie dane w modelu B2B są przesyłane pomiędzy firmami w dwie strony. System jest cały czas monitorowany pod względem bezpieczeństwa. Nie musimy więc martwić się o infrastrukturę sieci.

Platforma Comarch może być także zintegrowana z innymi systemami takimi jak B2B xSale, które to zwiększają sprzedaż w modelu B2B (business to business). Dzięki temu pomiędzy tymi systemami możemy wymieniać w obu kierunkach dane dotyczące towarów, stanów magazynowych, dokumentów księgowych, informacji o kontrahentach itp. B2B xSale jet narzędziem wspomagającym pracę handlu, księgowości, a także przyspiesza wszystkie procesy związane z zamówieniami.

Leave a comment