Stół to jeden z najważniejszych mebli w każdym domu. To przy nim gromadzimy się na wspólnym posiłku czy przyjmujemy naszych gości. Dlatego warto zadbać, by był on jak najlepiej dostosowany do naszych potrzeb. Co więc należy wziąć pod uwagę?

Stoły rozkładane na wymiar – dlaczego są dobrym wyborem?

Stół od tysiącleci pełni tę samą, niezmienną rolę. Jest on centrum rodzinnego życia i niemym świadkiem prowadzonych rozmów czy podejmowanych decyzji. Trudno sobie wyobrazić współczesne domy czy mieszkania bez tego mebla. Dlatego jego dobór jest niezwykle ważny. Musi on bowiem być taki, aby spokojnie zmieścili się przy nim wszyscy domownicy. Jednocześnie nie może on przeszkadzać w korzystaniu z pomieszczenia, w którym się znajduje. Dlatego właśnie tak chętnie sięgamy po stoły rozkładane na wymiar. Rozwiązanie to jest bardzo praktyczne i nie zajmuje zbyt dużej przestrzeni. W tej roli świetnie sprawdzą się stoły drewniane. Bez problemu dopasujemy je do stylów klasycznych, jak i nowoczesnych. Drewniany stół prezentuje się świetnie bez dodatkowych modyfikacji. Pokrycie blatu olejem bądź lakierem pozwoli zachować jego piękny wygląd na dłużej.

Stoły rozkładane na wymiar – co proponują producenci?

Producenci w swojej ofercie posiadają rozmaite stoły rozkładane. Najczęściej spotykanym modelem są te z wkładką środkową. Poza tym warto zwrócić uwagę na stoły z wkładką frontową, czy blatem na szynach. Pierwsze z nich pozwalają wydłużyć blat bez konieczności ściągania rozstawionej już zastawy. Drugie natomiast pozwalają wysunąć dodatkowy blat spod głównego blatu. Rozwiązanie to może być stosowane zarówno symetrycznie, jak i asymetrycznie. Ciekawą i wartą uwagi propozycją są także stoły rozkładane na wymiar. Rozwiązanie to pozwala uzyskać sprzęt wysokiej jakości, który jest idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Znajdziesz go np. pod tym linkiem https://stolywood.pl/kategoria/stoly-i-stoliki/stoly/drewniane-stoly/. Projektowanie stołu odbywa się poprzez specjalny konfigurator, który jest dostępny na stronie producentów. Dzięki temu bez wychodzenia z domu możemy stworzyć wymarzony stół rozkładany.

Leave a comment