Kto mógłby się spodziewać, że te niewielkie – i tanie jak na pulsoksymetry – urządzenie medyczne jest w stanie toczyć nierówną walkę z koronawirusem (COVID-19). Pulsoksymetr BEURER PO 40 nie jest nas w stanie uchronić przed żadnym wirusem, ale dzięki swojemu, wręcz chirurgicznie dokładnemu działaniu i precyzyjnym pomiarom pozwala nam zauważyć pewne objawy zarażenia / zakażenia i rozpocząć szybkie leczenie, dzięki czemu wzrasta szansa na szybkie wyleczenie. Warto zapamiętać, że rozpoznanie objawów to podstawa walki z każdą chorobą, a tym bardziej z pandemicznym koronawirusem.

Pulsoksymetr o rozmiaru kołnierza był już w latach 70, ale dzięki rozwojowi techniki dzisiejsze modele pulsoksymetrów można założyć dosłownie na palec

Być może niektórym ciężko w to uwierzyć, że pulsoksymetr został wynaleziony w latach 70 ubiegłego wieku. Było to nie lada odkrycie. Ale zarówno rozmiary, jak i cena urządzenia odstraszała wszystkich potencjalnych klientów, przez co korzystać mogli z niego tylko nieliczni. Z czasem jednak wszystko to uległo zmianie. Zarówno dostępność urządzenia, jak i jego końcowa cena, czyni go obecnie osiągalnym dla praktycznie każdego. Jest to widoczne zwłaszcza na przykładzie pulsoksymetru firmy BEURER PO 40. Model też waży zaledwie kilkaset gramów, co w porównaniu do tego co było trzeba nosić kiedyś (15 kilogramowe urządzenie) aby zmierzyć saturację natlenienia krwi, to praktycznie niebo a ziemia. Dziś wystarczy nałożyć urządzenie na palec, włączyć je za pomocą jednego przycisku, a następnie poczekać na wynik. BEURER PO 40 ma wielki potencjał, jeśli chodzi o monitorowanie objawów COVID-19.

Niezależne testy pulsoksymetrów wskazują, że pulsoksymetr od BEURER PO 40 nie ma sobie równych

Pulsoksymetr BEURER PO 40 w niezależnych testach, wszelakich recenzjach i najróżniejszych badaniach okazał się być najlepszym i jednocześnie najbardziej atrakcyjnym pod względem jakości / ceny urządzeniem medycznym do samodzielnego sprawdzania poziomu tlenu we krwi. Nasycenie krwi tlenem (SpO2) jest obecnie nie tyle modne, ale wręcz konieczne, ponieważ pozwala stwierdzić czy nasz organizm znajduje się obecnie w stanie chorobowym. Zapewne większość z Was stwierdzi, że chorobę można rozpoznać po objawach. I oczywiście będziecie mieli rację, ale należy pamiętać, że jest coś takiego jak “cicha hipoksja”, której nie odczuwamy, a wskazuje niskie natlenienie krwi. To z kolei dowodzi, że nasz organizm znajduje się w stanie chorobowym.

Dobry lekarz na podstawie uzyskanych tak dokładnych wyników jest w stanie stwierdzić czy mamy do czynienia z koronawirusem lub inną chorobą. Krew powinna być nasycona SpO2 na poziomie 95-100%. Kiedy wskaźnik pulsoksymetru wskazuje na poziom poniżej 90%, oznacza to, że jest to niebezpiecznie niskie nasycenie krwi tlenem, a ten stan nazywamy wspomnianą wcześniej hipoksemią. Pulsoksymetr BEURER PO 40 używając swojej aparatury, przepuszcza kilkukrotnie wiązkę światła podczerwonego przez nasz palec, następnie odebrane w ten sposób dane są analizowane przez specjalne algorytmy w chipie, na których podstawie urządzenie jest w stanie stwierdzić naszą saturację krwi – poniżej 90% oznacza stan chorobowy. Co ciekawe, urządzenie robi to bardzo dokładnie, wręcz z chirurgiczną precyzją, dlatego jest oceniany dużo lepiej od urządzeń w tym samym przedziale cenowym, a nawet i droższym.

Pulsoksymetr łatwy w obsłudze? BEURER PO 40 deklasuje inne pulsoksymetry

W przeprowadzonych testach pulsoksymetr BEURER PO 40 wciąż jest lepszy od innych urządzeń w podobnej klasie medycznej. Cała filozofia używania BEURER PO 40 składa się do włożenia go na palec (dostosuje się do palca, nawet osoby z niewielką dłonią), naciśnięcia jednego przycisku i dokonania pomiaru – który następuje dokładnie po 5 sekundach. Pulsoksymetr BEURER PO 40 odznacza się także dokładnością prezentowanych wyników z możliwym błędem na poziomie maksymalnie 1-2%, a nie jak w przypadku innych 3%. Duży i czytelny wyświetlacz urządzenia sprawdzi się nawet dla osób ze słabym wzrokiem. Wyniki możemy zapisywać odręcznie, a więc tradycyjnie (papier i ołówek) lub posłużyć się wbudowaną w urządzenie pamięcią. Pulsoksymetr BEURER PO 40 samoczynnie zapisuje każdy pomiar. Co więcej, dzięki inteligentnemu oprogramowaniu można stworzyć kilka profilów (dla innych osób), dzięki czemu za jego pomocą mogą się badać również członkowie naszej rodziny, których wyniki będą zapisywane na ich własnych profilach. Urządzenie dostarczone jest w twardym etui, z klasycznym notesem do zapisywania odczytów, a także potrzebną do działania baterią.

Leave a comment