Czy zastanawiałeś się kiedyś co daje ci posiadanie poduszki finansowej? Jeżeli do tej pory nie byłeś pewien co takiego ważnego w życiu daje poduszka finansowa to mam nadzieję, że ten artykuł rozwieje twoje wątpliwości. Zacznijmy od przypomnienia czym tak naprawdę jest poduszka finansowa?

Z założenia taka poduszka to nic innego jak nasze oszczędności które w razie utraty źródłą dochodu pozwolą nam przeżyć na niezmienionym poziomie określony okres czasu. Jak długi to już tylko zależy od twoich planów. Mogą to być 3 miesiące, a mogą być 3 lata. Ja osobiście zakładam, że ten okres dla mnie ma wynosić 6 miesięcy. Czyli na dzień dzisiejszy gdybym stracił moją pracę mam pół roku aby w spokoju znaleźć nową i do tego nie muszę rezygnować z niczego co robiłem gdy tą pracę miałem. Nie przepadną mi żadne wypady do kina z rodziną, ani nie muszę rezygnować z pomniejszych przyjemności. Tak więc najważniejszym powodem dla którego warto posiadać poduszkę finansową jest poczucie bezpieczeństwa które ona zapewnia.

Kolejnym ważnym powodem są wszelkiego rodzaju nieprzewidziane zdarzenia jak na przykład zalanie mieszkania czy poważna awaria sprzętu AGD. Dzięki poduszce finansowej możesz spać spokojnie ponieważ w chwili wystąpienia takiej awarii masz środki finansowe do szybkiego jej usunięcia i nie musisz martwić się o branie sprzętu na raty które to potrafią być bardzo wysoko oprocentowane. Tak więc posiadanie poduszki finansowej pozwala ci również oszczędzać i nie brać na głowę drogich zobowiązań finansowych w postaci kredytów.

Trzecim powodem dla którego warto posiadać poduszkę finansową to swoboda. Mając z tyłu głowy fakt, że bez pracy jesteś w stanie przetrwać nawet pół roku otwiera przed tobą nową perspektywę gdy obecna praca ci nie pasuje. Możesz po prostu odejść z niej. A dopiero w po odejściu na spokojnie zacząć rozglądać się za nową pracą. To jest luksus na który może sobie pozwolić niewielu pracowników etatowych.

Tak więc trzy najważniejsze według mnie powody posiadania poduszki finansowej to bezpieczeństwo, oszczędności oraz swoboda. Oczywiście to nie wszystkie jakie można by wymieniać. Każdy na pewno jest wstanie dodać dwa lub trzy inne powody dlaczego warto posiadać poduszkę finansową.

Poduszka finansowa a poszukiwanie usług

Wydając środki z poduszki finansowej na jakiekolwiek produkty czy usługi warto zaczerpnąć wiedzy o wybranej firmie, o cenach i dostępnych wariantach. Szukasz firmy w województwie zachodniopomorskim? Chcesz zlecić wykonanie jakiejś usługi, a nie za bardzo wiesz komu? Świetnym rozwiązaniem jest katalog firm! Wejdź na stronę www.zach-pom.pl i przejrzyj Zachodniopomorski Katalog Firm. Chcesz zrobić remont i nie masz fachowca? A może szukasz restauracji lub kosmetyczki czy fryzjera? Może potrzebujesz reklamy lub transportu? Ten katalog firm pomoże ci znaleźć ofertę z każdej branży w twojej okolicy. Wszystko w jednym miejscu – podane przejrzyście i przystępnie.

Leave a comment