Pistolet lakierniczy to wygodne narzędzie stosowane przez profesjonalnych lakierników w branży samochodowej i nie tylko. Tak naprawdę pistolety świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie trzeba precyzyjnie pokryć warstwą nowego lakieru wybraną powierzchnię. Co ważne po każdym użyciu pistoletu lakierniczego należy dokładnie go oczyścić. Dlatego dzisiaj podpowiemy Wam, jak można szybko i efektywnie umyć pistolet lakierniczy przy pomocy myjki lakierniczej.

Myjka lakiernicza — sposób działania

Nowoczesna myjka lakiernicza to idealny sposób na brudne pistolety lakiernicze i natryskowe. Ponieważ korzystając z myjki lakierniczej, można umyć dane narzędzie zarówno automatycznie, jak i ręcznie. Stanowisko robocze myjki wyposażone jest w specjalną komorę oraz pędzel, a całość jest zasilana wyłącznie pneumatycznie. Ponadto dobra myjka lakiernicza posiada silny odciąg i w zależności od potrzeb może się charakteryzować jednym lub dwoma oddzielnymi obiegami. Urządzenie to jest proste w użyciu i można szybko je uruchomić przy pomocy zegara sterującego. 

Myjka lakiernicza — wygoda i bezpieczeństwo

Myjki do pistoletów lakierniczych wyposażone są w innowacyjny system recyrkulacji rozpuszczalnika, dzięki któremu można zoptymalizować zużycie preparatu czyszczącego. Będzie to zatem spora oszczędność pieniędzy, tym bardziej że takie rozwiązanie przekłada się również bezpośrednio na ilość powstałego odpadu. Co ważne podczas czyszczenia pistolet jest intensywnie przedmuchiwany specjalnym sprężonym powietrzem tak, aby środek myjący nie dostał się do kanału powietrznego. Korzystając z myjki lakierniczej, można również wygodnie przepłukać pistolet czystym rozpuszczalnikiem przy użyciu przycisku. Warto podkreślić także, że używanie myjki lakierniczej jest całkowicie bezpieczne dla pracowników i nie generuje dodatkowych zabrudzeń.

Kiedy warto skorzystać z myjki lakierniczej?

Nowoczesne myjki do pistoletów lakierniczych są bardzo wydajne, dlatego znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie pracownicy chcą szybko wyczyścić pistolet, by móc przystąpić do realizacji kolejnego zlecenia. Poza tym taki sposób mycia pistoletów lakierniczych i natryskowych pozwoli wydłużyć ich żywotność i jest wręcz zalecany przez producentów. Co ważne po wyczyszczeniu w myjce pistolet będzie w pełni gotowy do ponownego użycia, a pracownik zyska pewność, że w środku nie ma żadnych pozostałości po poprzednim lakierze. Dzięki czemu fachowiec będzie mógł precyzyjnie i bez żadnych obaw polakierować następną część. Ponadto myjka lakiernicza idealnie sprawdzi się w warsztatach lub w zakładach, gdzie na co dzień używa się wielu pistoletów lakierniczych, które wymagają regularnego czyszczenia.

Koszt zakupu myjki lakierniczej

Myjki do pistoletów lakierniczych to specjalistyczne i dosyć drogie urządzenia. Dlatego nie chcąc jednorazowo wydawać dużej sumy na zakup myjki, można rozważyć jej wygodne wynajęcie u renomowanego dostawcy. Jest to bardzo praktyczna opcja, szczególnie że dzierżawa zwykle obejmuje także dostarczenie wybranego środka czyszczącego oraz odbiór i utylizację odpadów. Taka kompleksowa usługa sprawi, że zarówno pracodawca, jak i pracownicy, korzystając z myjki, nie będą musieli martwić się o to, co zrobią z pozostałościami po usuniętym lakierze. 

Ponadto wynajem myjki lakierniczej to świetna opcja dla osób, które pragną zoptymalizować proces lakierowania, a jednocześnie nie chcą znacząco podnosić cen wykonywanych usług. Ponieważ wypożyczenie myjki to stosunkowo niewielki koszt, na który każdy warsztat będzie mógł sobie bez problemu pozwolić. Dlatego warto rozważyć wynajęcie myjki lakierniczej, by zadbać o swój sprzęt oraz poprawić jakość oferowanych usług.

Dowiedz się więcej na stronie myjki360.pl.

Leave a comment