Manekiny, które widzimy na co dzień, są bardzo często identyczne. Przez to, możemy błędnie zakładać, że w świecie tego produktu nie ma różnorodności. Nic bardziej mylnego. Manekiny są odzwierciedleniem ludzkiej sylwetki, dlatego ich formy są wciąż ulepszane, a firmy zajmujące się ich sprzedażą, wciąż poszerzają swoje oferty o nowe modele.

Manekiny całopostaciowe męskie – rodzaje

Rodzaje manekinów możemy podzielić na 4 grupy. Każda z nich ma swoją określoną funkcję. Pierwsza z nich, to manekiny abstrakcyjne. Ten rodzaj manekinów, jest najczęściej wykorzystywany przy wystawach kolorowych stylizacji. Abstrakcyjne całopostaciowe manekiny męskie oraz kobiece, nie posiadają włosów ani zbyt wyrazistych rysów twarzy. Dzięki temu, pozwalają klientowi skupić się na prezentowanych ubraniach. Kolejnym rodzajem są manekiny naturalne. Posiadają bardzo zbliżoną do ludzkiej sylwetkę, żywe rysy twarzy oraz bardzo często – włosy. Istnieją również manekiny posiadające ruchome części ciała. Pozwala to na ustawianie ich w dowolnych pozycjach, dzięki którym mamy wpływ na to, którą część ciała chcemy wyeksponować. Manekiny bez ruchomych części, najczęściej wykorzystywane są w sklepach, które nie wymagają częstej zmiany stylizacji.

Kiedy zdecydować się na zakup męskiego manekina całopostaciowego?

Zakup męskiego manekina całopostaciowego, jest obowiązkową pozycją dla każdego, kto posiada lub planuje otworzyć sklep zajmujący się sprzedażą ubrań. Najczęściej całopostaciowe manekiny męskie, znajdują swoje miejsce w salonach z garniturami. Ten rodzaj manekina, pozwoli na jak najdokładniejsze odwzorowanie kroju oraz przyciągnie uwagę przechodzących potencjalnych klientów, ponieważ prezentuje od razu pełną stylizację. Całopostaciowe manekiny, wykorzystywane są również w tak zwanych „sieciówkach”. Jednak ich właściciele, często decydują się na tańsze zamienniki, przez co nie wyglądają zbyt naturalnie. Wysokiej jakości manekiny męskie i nie tylko, możemy znaleźć na stronie https://sklep.moremannequins.pl/manekiny-meskie.4. Warto pamiętać, że manekiny są również świetnym elementem wystroju.

Leave a comment