Mistrzostwa Świata w Katarze są tuż tuż. Już niebawem cały świat wstrzyma oddech, by śledzić najbardziej popularne rozgrywki odbywające się raz na 4 lata. Cieszy to, że będziemy mogli oglądać naszą reprezentację, która trafiła do grupy z Arabią Saudyjską, Meksykiem oraz Argentyną. Faworytami na pewno nie będziemy, natomiast przygotowaliśmy tekst, w którym wymienimy po krótce kilku faworytów – zachęcamy do jego lektury!

Argentyna

Argentyna z pewnością będzie jednym z faworytów do końcowego triumfu. Warto zwrócić uwagę na ich doskonałą formę, ponieważ są niepokonani od ponad 3 lat! MŚ 2022 bukmacherzy wysoko oceniają szansę „Albicelestes” na końcowy triumf, ale nie ma co się dziwić, ponieważ dyspozycja mówi sama za siebie. Trener Scaloni scalił zespół tak, że są prawdziwym goliatem. Na pewno spora uwaga będzie kierowana ku Leo Messiemu, który przyznał, że będzie to jego ostatni mundial. Dużym plusem Argentyny jest to, że mają stosunkowo łatwą grupę, do której trafili z:

  • Polską
  • Meksykiem
  • Arabią Saudyjską

Nie są więc to drużyny, z którymi ekipa Scaloniego powinna mieć większe problemy. 

Interesują Cię legalne zakłady bukmacherskie? Zgarnij bonus powitalny meczyki!

Brazylia

W kontekście mundialu zawsze trzeba mówić o Brazylii, jako końcowym faworycie do triumfu. W tym roku mija właśnie 20 lat od ostatniego triumfu na mistrzostwach świata, kiedy to pokonali w 2002 w finale Niemców 2:0. Od tego czasu Brazylia jedynie w 2014 roku szła jak burza, ale u siebie zostali potem zlani przez Niemców 7:1. Trzeba powiedzieć, że Brazylijczycy nie mają łatwej grupy, ponieważ wydaje się, że jest ona nawet najbardziej atrakcyjna ze wszystkich. Znaleźli się w niej: Serbia, Szwajcaria i Kamerun. Wydaje się jednak, że dla Neymara i spółki nie powinno być to problemem.

Francja

Trudno nie wymieniać aktualnego mistrza świata w kontekście potencjalnego triumfu w Katarze. Francuska piłka w ostatnich latach doświadczyła prawdziwej erozji talentów, aczkolwiek stara gwardia trzyma się dość mocno. To będzie ostatni mundial dla Llorisa, Benzemy czy Griezmanna, więc na pewno „Trójkolorowi” prowadzeni przez Didiera Deschampsa będą mieli chrapkę na triumf. MŚ 2022 grupy dla Francji jest łaskawa, ponieważ znaleźli się w niej z Danią, Australią i Tunezją. O ile Duńczycy są w dobrej dyspozycji, to Australia i Tunezja nie powinny stanowić większego problemu. 

Leave a comment