Wiemy już, że praca w domu zapewnia wiele korzyści, w tym zwiększoną produktywność, obniżone koszty działalności i zdrowszy styl życia. Ale czy wiesz, że praca zdalna jest również dobra dla środowiska? W tym artykule przyjrzymy się najbardziej pozytywnym korzyściom środowiskowym wynikającym z pracy zdalnej.

Redukcja gazów cieplarnianych

Przede wszystkim podczas pracy w domu nie ma potrzeby dojeżdżania do pracy, co z kolei pomaga zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych. Miliony ludzi codziennie dojeżdżają do pracy, uwalniając toksyczne zanieczyszczenia do atmosfery, co prowadzi do gorszego stanu powietrza i problemów zdrowotnych. Praca w domu może zmniejszyć emisje o miliony ton rocznie.

Mniejsze zużycie paliwa

Większość osób nadal podróżuje do pracy w pojazdach napędzanych benzyną / olejem napędowym, które niszczą środowisko. Chociaż starano się korzystać z pojazdów elektrycznych, zużycie paliwa jest nadal popularne. Ponieważ pracownicy zdalni jeżdżą mniej, zmniejszają zużycie tych paliw, przyczyniając się do bardziej ekologicznego środowiska.

Mniej odpadów

Umożliwiając pracownikom pracę zdalną, pracodawcy mogą ograniczyć wszystko, od papieru do drukarek po użycie plastiku. W ciągu dnia pracownicy korzystają z ogromnej ilości zasobów fizycznych. Zdalni pracownicy zazwyczaj generują mniej odpadów w ciągu dnia pracy, woląc korzystać z poczty elektronicznej i narzędzi cyfrowych do przesyłania wiadomości, robienia notatek i wysyłania plików.

Mniejsze zużycie energii

Gdy prowadzisz biuro, koszty energii są duże. W zależności od sezonu firma będzie musiała ogrzać lub schłodzić biuro, aby zapewnić swoim pracownikom komfort. W przeciwieństwie do pracy w domu, zdalni pracownicy mają większą kontrolę nad kosztami energii, wybierając, jak gorący lub zimny ma być ich dom.

Skutki zmian klimatu odczuwają wszyscy, a rządy i światowi przywódcy starają się wypracować zrównoważone sugestie. Praca zdalna może znacznie pomóc w ograniczeniu zmian klimatu i pomóc naszemu środowisku. Podczas gdy pracodawcy mają wiele korzyści z pracy zdalnej, niektórzy nie są przekonani. Jednak badania pokazują, że nawet tylko dzień lub dwa, w których pracownicy pracują z domu, może pomóc w stworzeniu bardziej ekologicznego środowiska.

Leave a comment