Portfele przeglądarkowe to bardzo wygodne rozwiązanie powszechnie wybierane przez osoby, którym zależy na szybkich płatnościach w codziennym życiu. Konto bitcoin to nic innego, jak portfel przeglądarkowy, z którego możemy skorzystać zarówno z poziomu komputera, jak również urządzenia mobilnego. W tym miejscu zaprezentujemy działanie takich portfeli, zwrócimy uwagę na najważniejsze kwestie, a także podamy kilka przykładów walletów obsługujących bitcoina.

Pod tym pojęciem kryją się serwisy, które oferują klientom portfele przeznaczone do przechowywania kryptowalut. Bardzo często są one dodatkiem do różnych giełd walut wirtualnych. Wyróżniamy także samodzielne serwisy skupione wyłącznie na przechowywaniu kryptowalut. Wystarczy zarejestrować i skonfigurować konto, aby otrzymać dostęp do unikalnego adresu portfela, na którym możemy deponować nasze bitcoiny.

Czy konto bitcoin jest bezpieczne?

Głównym mankamentem portfeli przeglądarkowych jest relatywnie niski poziom bezpieczeństwa. Takie portfele są najbardziej narażone na ataki ze strony hackerów. Oczywiście odpowiednia konfiguracja pozwala zabezpieczyć swoje środki przed oszustami. Niemniej jednak, panuje powszechne przekonanie, że konto bitcoin nie jest najlepszym sposobem na przechowywanie bardzo dużych ilości kryptowalut. W tym celu lepiej sprawdzą się portfele desktopowe oraz sprzętowe.

Aby zminimalizować ryzyko ataku hackerów, należy postawić na portfel, który posiada dodatkowe systemy zabezpieczeń. Najpopularniejszą formą jest dwuczynnikowa weryfikacja. Przy logowaniu musimy potwierdzić swoją tożsamość poprzez kliknięcie w link przysłany w mailu lub podać kod przesyłany w SMS-ie. Kluczowe jest także bardzo mocne hasło złożone z wielkich i małych liter, cyfr i znaków specjalnych. Najlepiej wystukać całkowicie przypadkowy ciąg znaków i zapisać go w bezpiecznym miejscu. Takie hasła są najtrudniejsze do przełamania.

W jaki sposób możemy wykorzystać konto bitcoin?

Portfele przeglądarkowe są cenione ze względu na dużą funkcjonalność i wygodę użytkowania. Możemy je wykorzystać do bieżących transakcji: płacenia za zakupy przez Internet, kupowania i sprzedaży kryptowalut, a nawet do płacenia w lokalach stacjonarnych. Jest to typowy portfel użytkowy, na którym powinniśmy trzymać tylko najpotrzebniejsze środki na krótki okres czasu.

Jeśli chcesz inwestować w kryptowaluty i szukasz bezpiecznego sposobu na przechowywanie walut wirtualnych, wykorzystaj konto bitcoin wyłącznie do wykonania transakcji. Następnie, przelej pozyskane kryptowaluty do bezpieczniejszego portfela desktopowego lub sprzętowego. Tutaj środki są przechowywane w środowisku offline i nie mogą paść łupem hackerów. Najprostszym rozwiązaniem jest portfel papierowy, czyli adres i seed zapisany na kartce papieru. Tak zdeponowane środki nie mogą być jednak wykorzystane przed odtworzeniem portfela w aplikacji połączonej z siecią.

Najlepsze portfele przeglądarkowe do bitcoina

Jednym z najpopularniejszych i najbezpieczniejszych rozwiązań jest portfel w serwisie Blockchain. Konto odznacza się dobrymi zabezpieczeniami i nie sprawia kłopotów w użytkowaniu. Na podobnych zasadach działają portfele Paxful oraz Circle. Do grona portfeli przeglądarkowych zaliczymy także giełdowe portfele Coinbase czy Binance. Takie konto Bitcoin nie tylko pozwala przechowywać kryptowaluty, ale również kupować oraz sprzedawać posiadane waluty wirtualne.

Leave a comment