Nad profesjonalnym praniem tapicerki i wykładzin nie wiele osób w ogóle się zastanawia, a czasem nawet podczas sprzątania wielu przechodzi obok obojętnie, nie zdając sobie sprawy, że narożnik, pufa, czy materac w łóżku naszej sypialni wymaga i powinien być regularnie czyszczony. Zazwyczaj jakiekolwiek zabiegi pielęgnacyjne sprowadzają się do strzepania okruchów na ziemie i pozbycie się ich odkurzaczem. Wydaje nam się, że to załatwia sprawę, przecież nie widać brudu, szczególnie jeżeli nasza kanapa jest w odcieniach szarości. Nic bardziej mylnego.

Meble tapicerowane wymagają regularnego czyszczenia

Podczas domowych porządków zawsze ścieramy kurze, odkurzamy i myjemy podłogę, pierzemy narzuty i koce, a na koniec tego zabiegu rzucamy się zmęczeni na kanapę pełną zanieczyszczeń, nie mając świadomości, że we włóknach materiału, a także głęboko pod nim mieszka kurz, który codziennie opada na nasze meble, roztocza, okruszki, pyłki i sierść. Można by nawet pokusić się o stwierdzenie, że kanapa czy narożnik, to jedno z najbardziej zanieczyszczonych miejsc w naszym salonie.

Meble tapicerowane ciężko wyczyścić, w porównaniu do innych elementów wyposażenia. Z półek możemy zetrzeć kurz, podłogę możemy umyć, dywan wytrzepać, a pozostałe meble wypoczynkowe pozostają same sobie i żyją swoim życiem. Aby o nie zadbać warto regularnie czyścić je zwilżoną ściereczką, lub wodą z dodatkiem środka piorącego. Idealnie sprawdzi się również odkurzacz piorący. Możemy też na miejscu siedziska ułożyć zwilżone prześcieradło lub stary koc i za pomocą trzepaczki do dywanów usunąć kurz z wnętrza kanapy. Pod wpływem uderzania, pyłki zgromadzone pod materiałem zaczną się unosić, ale zwilżony na wierzchu materiał powstrzyma je przed wydobyciem się na mieszkanie.

Jeżeli w domu mamy zwierzęta, to ich sierść osadza się z zewnątrz, nawet jeżeli jej nie widzimy. Ponadto w wyniku codziennej eksploatacji nasze meble tapicerowane mogą się mechacić. Zarówno w jednym jak i w drugim problemie pomoże nam rolka do usuwania zanieczyszczeń z ubrań.

W jaki inny sposób dbać o swoje meble tapicerowane i dywany? Po prostu zamów pranie kanapy na Ursus i pozwól, aby specjaliści rozprawili się ze wszystkimi zanieczyszczeniami jakie znajdują się w Twoim wypoczynku.

Pranie tapicerki przez specjalistów ma sens

Jeżeli nie czyścisz kanapy regularnie albo nie robiłeś tego od nowości, to specjaliści, którzy mają ten fach w ręku doradzą jaką metodą pozbyć się brudu, jak odświeżyć mebel, a dodatkowo podpowiedzą jak robić to na co dzień, aby kanapa na dłużej zachowała świeżość i dobry wygląd.

W praniu tapicerki przez specjalistyczne firmy najczęściej używa się prania ekstrakcyjnego, czyli na mokro. Ten rodzaj usługi pozwala na rozpuszczenie nieczystości w materiale, a następnie na wyssaniu z niego wszystkich zabrudzeń, roztoczy i bakterii. Mimo wszystko rodzaj prania kanapy warto pozostawić specjalistom, którzy nie tylko dobiorą odpowiednią metodę, ale także środki piorące. 

Leave a comment