Dwa latka to spory wiek, jak na tak małego człowieka. Umie już mówić – lepiej lub gorzej, naśladować głosy, biega i potrzebuje co raz to nowszych i atrakcyjniejszych bodźców do zaspokojenia swojej ciekawości i aktywności. Przemyślane i dobrze dobrane zabawki nie tylko umilą mu dzień, ale rozwinął i pomogą poznawać świat. Pomysł na prezent dla 2 latka znajdziesz w Bebetu.pl, ale co ogólnie kupić maluchowi i czego szukać, żeby trafić w jego potrzeby rozwojowe?

Konstruowanie i majsterkowanie

Często zastanawiamy się jaka zabawka dla 2 latka będzie najbardziej odpowiednia. Idealnym rozwiązaniem mogą okazać się klocki drewniane, nie tylko te magnetyczne. Zabawa z klockami to praca rękoma, pobudzanie wyobraźni i szukanie ciekawych pomysłów na stworzenie czegoś oryginalnego w oczach dziecka. Różnego rodzaju drewniane klocki, układanki, sortery to nie tylko zabawa, ale także poznawanie i utrwalanie nazewnictwa kształtów czy kolorów.

Dźwiękowe zabawki edukacyjne

Dziecko w wieku dwóch lat poznaje dźwięki i chętnie się ich uczy. Nie jest to wiek, w którym słucha się muzyki na odtwarzaczu, ale sprawdzą się tutaj cymbałki, mini perkusja rockowa, stolik muzyczny, a nawet interaktywne książeczki, w których dziecko będzie mogło usłyszeć dźwięki po przerzuceniu kartki lub naciśnięciu przycisku emitującego dźwięk zwierząt czy pojazdów. Taki pomysł na prezent dla 2 latka nie tylko zaspokoi jego muzyczną ciekawość, ale pozwoli poznać nowe nuty i dźwięki.

Tablica zamiast kartki papieru

Dwulatek jest pełen energii, a w zabawie często potrzebuje ruchu. Tablica dwustronna, na której dziecko może rysować kredą lub zmazywalnymi mazakami pozwoli wykonywać mu czynności plastyczne na stojąco i poruszać się wokół tablicy. Dodatkowo tablica w porównaniu do kartki papieru daje możliwość szybkiego usunięcia malowidła i umieszczenia w jego miejsce nowego, a tym samym zabawa nie nudzi się tak szybko jak standardowe prace z kredkami czy farbkami. Dodatkowym atutem takiego prezentu jest praca z innymi materiałami na innym podłożu, a dzięki temu dziecko ćwiczy ruchy rąk podczas pisania, czy malowania.

Author

Write A Comment