Sprzedam zadłużone mieszkanie – to hasło odstrasza wielu potencjalnych nabywców. Właśnie dlatego tak trudno jest samodzielnie znaleźć osobę realnie zainteresowaną kupnem. Problem pojawia się w momencie, gdy gotówka jest pilnie potrzebna, a odsetki od niespłaconych należności rosną w zastraszającym tempie. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę wydaje się być skup nieruchomości KupujemyM.pl. Zasady współpracy są jasne i zrozumiałe, więc nie trzeba obawiać się nieprawidłowości, ani kruczków w umowie. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zapoznaj się z dalszą częścią wpisu, gdzie zamieszczono zbiór praktycznych informacji.

Krok pierwszy – wycena online

Sprzedam zadłużone mieszkanie – ogłoszeń o takiej treści można znaleźć mnóstwo, jednak nie cieszą się one zbyt dużym zainteresowaniem. Skup nieruchomości KupujemyM posiada interesującą ofertę, która w szybkim czasie umożliwi wyeliminowanie problemu. Pierwszym krokiem jest złożenie wniosku o wycenę lokalu mieszkaniowego lub domu. Warto podkreślić, że wszystkie niezbędne formalności załatwiane są drogą online, więc nie trzeba nawet wychodzić z domu.

Wypełniając formularz wyceny należy pamiętać o sprawdzeniu poprawności danych. Wszelkie błędy jedynie przedłużą cały proces w czasie. Oczywiście skup nieruchomości zwraca różnicę pomiędzy wartością mieszkania, a kwotą zadłużenia. Transakcja realizowana jest w oparciu o uczciwe zasady, co potwierdzają liczne opinie osób, które skorzystały z oferty.

Krok drugi – ustalenie szczegółów transakcji

Jeśli kwota zaproponowana przez skup nieruchomości jest satysfakcjonująca, to można przejść do kolejnego etapu. Niezbędne jest ustalenie szczegółów transakcji. Warto wiedzieć, że odbywa się ona zgodnie z przepisami prawa. W tym przypadku nabywca mieszkania bierze na swoje barki wszelkie formalności związane z kupnem. Jest to spore udogodnienie z punktu widzenia sprzedawcy.

Decydując się na skorzystanie z oferty skupu zadłużonych mieszkań można zaoszczędzić ogromną ilość cennego czasu. W zdecydowanej większości przypadków wystarczy jedynie kilka dni, aby zrealizować transakcję kupna-sprzedaży.

Krok trzeci – sprzedaż nieruchomości

Ostatnim etapem jest sprzedaż zadłużonej nieruchomości. Konieczna jest wizyta u notariusza – jak już wspomniano, wszystko odbywa się w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa. Nie trzeba obawiać się oszustwa, ani innych nieprawidłowości. Pieniądze zostaną przelane na wskazany rachunek bankowy tak szybko, jak to tylko możliwe (najczęściej w ciągu kilku dni roboczych).

Leave a comment