Kto z nas w obecnych czasach nie kupuje przez Internet? Tym bardziej w momencie naszego życia, w którym obecnie się znajdujemy. Tak naprawdę wszechobecna pandemia, sprzyja właśnie takim zakupom online. Są one wygodne, dostępne mimo zamknięcia sklepów stacjonarnych, a na dodatek, to czego chcemy, za sprawą kilku prostych kliknięć, w przeciągu dnia czy dwóch, ląduje w naszych rękach. Wydaje się takie proste i banalnie? Ale czy na pewno? Wiele osób zastanawia się na przykład, jak płacić blikiem.

Płatności online – prawdziwa rewolucja

Zakupy i płatności online są prawdziwą rewolucją, znaną nam już od kilku ładnych lat. Obecnie można powiedzieć, że przechodzą swój Renesans. Naprzeciw zakupom wychodzą banki, wprowadzając coraz to nowsze i łatwiejsze rozwiązania.

Jednym z nich jest płatność blikiem. Prawdopodobnie duża część użytkowników zastanawia się co to w ogóle jest? Jak to działa? Jak płacić blikiem? I dlaczego jest to, aż tak rewolucyjną metodą.

Okazuje się, że płatność blikiem jest stosunkowo nowym wynalazkiem. Ta możliwość powstała wcale nie tak dawno, bo zaledwie w 2015 roku. Jednak od tamtego czasu rozwinęła się tak, że obecnie jest w ofercie większości polskich banków.

Jak płacić blikiem? To proste!

Prawdopodobnie wielu z nas zastanawia się, jak płacić blikiem. Okazuje się, że nie jest to trudne. Wystarczy w telefonie mieć aplikację mobilną swojego banku, a przy dokonywaniu płatności, wyrazić chęć zapłaty blikiem. Tak naprawdę, to jedno kliknięcie, a później jest jeszcze łatwiej. Jesteśmy po kolei przekierowywani i prowadzeni przez każdy kolejny krok. Nie ma ich dużo, więc zanim się obejrzymy, płatność będzie zakończona. Cała procedura trwa do dwóch minut, bo tyle czasu jest ważny kod, który wyświetla się w aplikacji. Wystarczy go przepisać w odpowiednie miejsce na stronie płatności, później potwierdzić i gotowe. To już koniec. Procedura płatności została zakończona, bez wpisywania tytułów przelewu, przepisywania długich numerów kont i tak dalej i tak dalej. Płatność blikiem jeszcze bardziej upraszcza nam życie.

Rozwiązanie dla wszystkich

Prawdopodobnie wielu z nas zastanawia się, czy też może korzystać z tego udogodnienia. W większości odpowiedź jest prosta – tak. Warunek jest praktycznie jeden, aplikacja mobilna banku na swoim telefonie. Czarna ikonka z literką b rzuca się w oczy. Kliknięcie w nią powoduje wygenerowanie się unikatowych liczb, które trzeba przepisać. Kod zazwyczaj nie jest długi, więc łatwo go zapamiętać. Obsługa nie jest ani trochę skomplikowana, każdy może sobie z tym poradzić. A co z tego mamy? Przede wszystkim wygodę. Ale i bezpieczeństwo transakcji. Nikt, kto nie ma dostępu do naszego telefonu, nie zna kodów zabezpieczających nie jest w stanie skorzystać z naszego konta.

Dodatkowe udogodnienia

Warto również wspomnieć, że płatność blikiem, to nie jedynie płatność za zakupy i tylko z kodem. Blik daje nam dodatkowe możliwości. Możemy dodać sklep do listy, dzięki czemu będziemy mogli płacić jeszcze szybciej, bez wpisywania kodu. Dzięki blikowi możemy również przesłać pieniądze na telefon. To coś czego bez wątpienia brakowało w dotychczas jakby się mogło wydawać skomplikowanym świecie płatności online. Wielu z nas obawiało się tego. A przecież zakupy przez Internet bywają takie przyjemne. Bez wychodzenia z domu, bez zastanawiania się w sklepie. Możemy na spokojnie, z telefonem w ręku, albo przed komputerem dokonać wyboru, zapakować rzeczy do wirtualnego koszyka, a później za sprawą kilku kliknięć zamówić i zapłacić za to. Wydaje się takie łatwe i tak bardzo przyjemne. W przeciągu kilku najbliższych dni, kurier przyniesie nam wybrane przez nas zakupu pod same drzwi. A my będziemy mogli cieszyć się, tym co kupiliśmy.

Kiedyś być może było to nie do pomyślenia, jednak obecnie zdaje się, że to już codzienność. Tym bardziej obecnie, kiedy tak bardzo martwimy się o nasze bezpieczeństwo i nie chcemy niepotrzebnie wychodzić, narażając się i nasze zdrowie. Ale dlaczego mielibyśmy rezygnować z zakupów, skoro są takie przyjemne? Już nie musimy, teraz na szczęście mamy nieograniczone możliwości.

Leave a comment