Chcąc rozpocząć inwestowanie w Bitcoiny warto zwrócić szczególną uwagę na najbardziej popularne giełdy kryptowalut. Konieczne będzie zarejestrowanie się na, którejś z nich, aby móc swobodnie kupować i sprzedawać swoje waluty. Dobrą praktyką jest regularne przeglądanie rankingu kryptowalut, aby być na bieżąco ze wszystkimi znaczącymi zmianami. 

Wybór najlepszej giełdy kroptowalut

Najlepsza giełda kryptowalut to pojęcie względne. Dla początkujących inwestorów dobrze sprawdzą się przejrzyste, łatwe w obsłudze i intuicyjne portale. Z kolei dla bardziej zaawansowanych użytkowników ważniejsze będą inne czynniki. 

Niekwestionowanym liderem w wielu rankingach jest Giełda Binance. Jest ona najpopularniejsza na świecie i posiada ponad 300 kryptowalut. Charakteryzuje się ona także niskimi prowizjami. Na giełdę można wpłacić przelewem dowolną kwotę. Dużą zaletą jest to, że witryna jest dostępna w języku polskim. Funkcjonuje ona od 2017 roku i korzysta z niej wiele milionów użytkowników. Platforma umożliwia dostęp do bardzo szerokich możliwości. 

Kolejną wartą polecenia giełdą jest BitBay. Jest to Polska giełda, która zezwala na wpłaty i wypłaty w złotówkach. Obsługuje ona ponad 30 kryptowalut. Szczyci się ona niezwykle wysokim standardem bezpieczeństwa. Twórcy giełdy mają bardzo ambitne podejście i oferują coraz to nowe rozwiązania. Stawiają także na sprawną komunikację z klientami. 

Ostatnie miejsce na podium zajmuje giełda BitPnada. Oferuje ona swoim klientom liczne promocje i darmowe okazje. Giełda obsługuje około 30 różnych kryptowalut, a konto można zasilać kartą. Bit Panda także charakteryzuje się bardzo wysokim standardem bezpieczeństwa. jest ona zarejestrowana w Unii Europejskiej. Jest to idealne miejsce dla początkujących, którzy mogą kupować kryptowaluty od administracji w bardzo łatwy i szybki sposób. 

Dostępne jest bardzo wiele giełd kryptowalut. Rozpoczynając przygodę z Bitcoinem, warto dokładnie przemyśleć sprawę i wybrać idealne miejsce, w którym inwestycje będą samą przyjemnością – kryptowaluty giełda.

Leave a comment