Zanim podejmiemy współpracę z firmą outsourcingową typu Grupa MMarketing dobrze byłoby ją zweryfikować. Można to zrobić już na etapie wysyłania zapytań ofertowych. Warto zatem stworzyć listę takich firm, następnie sprawdzić opinie o nich, a na koniec rozesłać do wszystkich zapytania ofertowe. W takim przypadku spłyną do nas oferty od firm, z którymi wstępnie chcemy podjąć współpracę i nie budzą naszych podejrzeń.

Weryfikacja ofert

Nadszedł czas, gdy spływają do nas oferty od firm, do których wysłaliśmy zapytania ofertowe. Na tym etapie warto przyjrzeć się każdej ofercie skrupulatnie i ocenić przede wszystkim, czy spełnia wszystkie oczekiwania. Po drugie musimy ocenić, czy współpraca z daną firmą nie będzie dla nas zbyt kosztowna. Warto zweryfikować oferty pod kilkoma względami, chociażby czy została przygotowana na czas i czy nie zawiera błędów (również ortograficznych). To, co powinno zaniepokoić to przede wszystkim, że oferta jest niekompletna, zawiera błędy i została sporządzona niechlujnie. Może to pokazywać jak będzie wyglądała cała współpraca. 

Pakiet usług gwarantowanych

To bardzo ważna kwestia, która musi być omówiona, gdy firmy ustalają zasady współpracy. Warto jest wymienić w umowie wszystkie usługi, które uznajemy za standardowe (pakiet usług). To ułatwi potem późniejsze rozliczenia. Poza tym, inne usługi będą podlegały dodatkowemu fakturowaniu, co też wyeliminuje niedopowiedzenia i nerwy.

Sprawdź opinie

Firma, chcąc skorzystać z usług firmy outsourcingowej powinna sprawdzić opinie o swoim przyszłym „współpracowniku”. Warto przyjrzeć się tak zwanemu portfolio. Na korzyść dla takiej firmy powinno działać to, że obsługuje podmioty z podobnej branży jak firma szukająca outsourcingu. Jest to sygnałem, iż firma outsourcingowa posiada doświadczenie w podobnej współpracy. 

Bardzo ważną sprawą również są referencje. Warto poprosić o listę firm, które dany outsourcer obsługuje i skontaktować się z nimi w celu zasięgnięcia opinii.

Outsourcig bardzo często zlecany jest przez małe i średnie przedsiębiorstwa w celu obniżenia kosztów w dziedzinie obsługi informatycznej, księgowej czy ochroniarskiej. Outsourcerowi w takim przypadku powierzany jest majątek oraz dane wrażliwe. Warto zatem złożyć wizytę firmie, z którą zamierzamy podjąć współpracę celem sprawdzenia, jak ona funkcjonuje na co dzień i jak będą chronione nasze dane. Ważną sprawą będzie kontrola jak jest przeprowadzana archiwizacja dokumentów. Możemy zażądać, by przedstawiono nam osoby, które będą nas obsługiwały ze strony outsourcera. To dobry moment na weryfikację ich doświadczenia zawodowego. Nikt nie chce być poligonem doświadczalnym, na którym uczą się nowi pracownicy outsourcera.

Leave a comment