W ostatnich latach rynek freakfightowych walk w Polsce rozrósł się do niewyobrażalnych rozmiarów. Nowe federacje powstają praktycznie co dwa trzy miesiące i zaskakują widzów nie tylko kontrowersyjnymi postaciami, ale też formułami walk. Bitwy na gołe pięści, w rzymskich klatkach czy dwie osoby na jedną to tylko kilka przykładów mrożących krew w żyłach walk.

Mimo wszystko największą freakfightową federacją w Polsce wciąż jest Fame MMA. Na tle innych wyróżnia się profesjonalizmem i mocnymi nazwiskami. Sam fakt, że jej współzałożycielem jest Michał „Boxdel” Baron, kiedyś jeden z najpopularniejszych youtuberów w Polsce, mówi sam za siebie.

15 edycja gali zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji warto przypomnieć sobie najgłośniejsze walki, które miały miejsce we wcześniejszych edycjach Fame’u

Od przyjaźni do nienawiści – Kacper Blonsky vs Marcin Dubiel

Kiedyś przyjaciele, którzy poznali się uczestnicząc w projekcie Team X. Dziś wrogowie. Ich przyjaźń nie trwała długo, bo wraz z końcem projektu narodziły się konflikty między nimi. Ich szczera nienawiść do siebie sprawiła, że kontrowersji w czasie konferencji na Fame MMA 8 nie brakowało. Obaj panowie dali dobry pokaz umiejętności w ringu. Ostatecznie jednak zwycięzca został Kacper Blonsky. Sędziowie zadecydowali o tym jednogłośnie. 

Internetowa patologia, czyli to co ludzie lubią najbardziej – Rafonix vs Magical

To bez dwóch zdań jedna z walk, o której było najgłośniej w internecie. Na konferencjach nie brak było wulgaryzmów i mocnych słów rzucanych przez obie strony. Walka Daniela Magicala z Rafonixem miała miejsce na Fame MMA 2. Sama otoczka walki i konflikt między dwoma panami był już ciekawy, jednakże to co wydarzyło się pod koniec walki, zaskoczyło niemalże wszystkich widzów. Rafonix wygrał w niezwykły sposób. Daniel złamał swoją nogę pod kątem prawie 90 stopni. Do sprawności dochodził długimi miesiącami. Tak długo głośno o tej walce było w polskim internecie. 

Z tragicznej sytuacji zawodnika śmiali się internauci na wielu grupach m.in. na Facebooku i Discordzie. Memy udostępniane na grupie fanów Gimpera, zdobywały tysiące reakcji. Do dziś można znaleźć wiele śmiesznych i mniej zabawnych obrazków przedstawiających tę sytuacje.

Kobiety z pazurem – Lil Masti vs Linkiewicz

Walka tych dwóch pań w 4 edycji gali, na zawsze odmieniła oblicze walk freakfightowych w Polsce. Nigdy wcześniej w historii federacji nie zdarzyło się, aby w ringu stanęły zawodniczki płci pięknej. Taka koncepcja miała wówczas wielu krytyków. Lil Masti pokonała swoją rywalkę już w rundzie pierwszej, przez techniczny nokaut. 

Lil Masti i Marta Linkiewicz to osoby, które dawniej budziły wiele kontrowersji w internecie. Obie swoją karierę internetową oparły na agresywnym poruszaniu tematów tabu, takich jak seks, imprezy i używki. Z czasem zmieniły się i dziś prezentują się lepiej niż te kilka lat temu. Jak same twierdzą, dziś są innymi osobami.

Rewanż o pas królowej freak fights będzie miał miejsce na najbliższej gali, która odbędzie się 27 sierpnia.

Nie słyszałeś nigdy o Fame MMA? Koniecznie sprawdź: Fame MMA – na czym polega fenomen?

Leave a comment