Jedną z najbardziej znanych marek samochodowych na świecie jest Skoda. Jej historia sięga XIX wieku i rozpoczyna się na terenie Austro-Węgier. Przez dziesięciolecia marka ta zmienia się i rozwija, wprowadzając na rynek coraz to nowsze rozwiązania i modele pojazdów. Dzisiaj kojarzona jest przede wszystkim z bezpieczeństwem, designem i solidną konstrukcją. W poniższym artykule opowiem nieco więcej o kulisach jej powstania oraz nowoczesnych rozwiązaniach stosowanych w jej samochodach.

Historia marki Skoda

W 1859 roku w Pilźnie powstały zakłady metalowe, które przez lata odpowiadały za produkcję stali. Po pewnym czasie zakład ten został kupiony przez Emila Skodę. Przez kilkanaście lat zajmował się zarówno produkcją stali, jak i odpowiadał za przemysł zbrojeniowy. Po zakończeniu I Wojny Światowej z linii produkcyjnej przedsiębiorstwa zaczęły zjeżdżać pierwsze samochody. Można sobie wyobrazić, jak bardzo odbiegały one od współczesnych pojazdów, które są do zobaczenia na stronie https://centrumwroclaw.pl/skoda/. II Wojna Światowa spowodowała, że fabryka została włączona do gospodarki III Rzeszy i przez kilka lat pracowała na rzecz przemysłu zbrojeniowego. To właśnie po jej zakończeniu zaczęto produkować samochody pod marką Skoda.

Kolejnym ważnym wydarzeniem był upadek komunizmu. Przedsiębiorstwo rozpoczęło współpracę z niemiecką marką Volkswagen AG, który 16 kwietnia nabył 30% udziałów spółki. Kilka lat później dokupił kolejne 30%, a od 2000 roku stał się jedynym akcjonariuszem. Ciekawostką może być fakt, że w 1994 r. rozpoczęto montaż samochodów marki Skoda w Polsce.

Najchętniej wybierane modele samochodów

Marka Skoda to jedna z najpopularniejszych marek w Polsce. Rocznie sprzedaż samochodów liczona jest w tysiącach sztuk. Firma zawdzięcza swój sukces budowaniu i rozwijaniu swojej pozycji na rynku przez dziesięciolecia. Wyjątkowy design, bezpieczeństwo oraz solidna konstrukcja to cechy, którymi mogą się poszczycić te modele. Warto wiedzieć, że w Polsce najczęściej sprzedaje się samochód Fabia i Octavia. Przez dziesięciolecia firma wyprodukowała wiele kultowych pojazdów, które sprawdzają się na drogach całego świata. Zdecydowanie można go polecić zarówno młodym kierowcom, jak i dużym rodzinom.

Skoda to jedna z marek, które ogromną wartość przykładają do bezpieczeństwa swoich klientów. Dzięki zaawansowanej technologii produkcji, każdego dnia z jej fabryk wyjeżdżają setki samochodów, zbudowanych z myślą o wszystkich podróżujących. W Polsce bardzo często kupowane są do firm i przedsiębiorstw i wykorzystywane jako samochody służbowe. Skoda to marka, która bardzo dba o środowisko, dlatego systematycznie wprowadza na rynek nowe modele z oszczędnymi silnikami. Korzystanie z tego typu rozwiązań pozwala na ekologiczne poruszanie się po mieście. Nie bez znaczenia jest również komfort jazdy oraz wyposażenie dobrane na miarę potrzeb kierowcy i pasażerów.

Leave a comment