To właśnie ilość polubień, obserwujących oraz komentarzy jest miernikiem popularności danego influencera. Im większy ruch na danym koncie, większa ilość lajków, tym chętniej z daną osobą współpracują różne marki. Im popularniejszy użytkownik, tym bardziej topowe marki chcą z nim współpracować i wynagrodzenie takiej osoby również jest wyższe.

Lajki czy obserwujący – co ważniejsze?

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, jednak jest pewna reguła. Zarówno lajki bez obserwatorów nie znaczą zbyt wiele jak i duża ilość obserwujących bez odpowiedniego ruchu na danym koncie i polubień tak samo nie są wyznacznikiem dobrego influencera. Wiele początkujących osób, które dopiero wchodzą na rynek, popełniają jeden duży błąd. Jest nim zyskanie sporej liczby obserwujących (bardzo często za pomocą popularnych serwisów jak polskielajki.pl), ale zapominanie o polubieniach. Systemy Instagrama wykrywają takie konta, które mają dużą ilość obserwatorów, ale ruch jest na nich mały – to znaczy, że wyświetleń mają niewiele i tak samo liczbę polubień i nie pokazują ich w popularnych, proponowanych kontach. Dlatego korzystając z usług tego typu serwisów, warto skorzystać z ich oferty kompleksowo – przynajmniej na początku – a dopiero w późniejszym czasie, w zależności od braków, korzystać tylko z potrzebnych opcji. Na przykład przy otwarciu konta warto wykupić zarówno polubienia, obserwacje i wyświetlenia. W przypadku konta już rozwiniętego, które ma dużą ilość obserwujących, ale ruch na nim troszkę zmalał, warto dokupić tylko lajki albo wyświetlenia, by posty na takim koncie wyświetlały się nowym potencjalnym obserwatorom.

Dlaczego lajki są tak ważne?

Obserwatorzy stanowią siłę konta i pokazują jego popularność, jednak to lajki stanowią napęd danego influencera. Dobry, znany użytkownik potrafi zebrać ogromną liczbę lajków, która przenosi się później na powiększenie liczby obserwujących. Jest całe mnóstwo osób, które szukają w wolnych chwilach nowych motywacji i tematów do obserwacji i robią to za pomocą postów proponowanych oraz hasztagów – a tam znajdują się najpopularniejsze w danej chwili posty, które zbierają największe ilości polubień i komentarzy pod postem. Tak więc duża ilość obserwacji jest ważna, ale to ilość lajków stanowi o rozwoju konta. Trzeba pamiętać o najważniejszej zasadzie influencerów – konto, które się nie rozwija – upada. Tylko zdobywanie nowych obserwatorów, ciągłe dyskusje i udzielanie się w internecie pozwalają na dalszą karierę. W przypadku zastoju i braku dodawania postów, zdobywania nowych obserwujących – konto traci na popularności na bardzo szybko.

Jak zdobyć polubienia na Instagramie?

Zdobycie polubień na Instagramie w dzisiejszych czasach wcale nie jest takie łatwe przynajmniej na początku. Rozwój konta przy tak dużej ich ilości dzisiaj jest trudny, więc warto wspomóc się dobrymi, znanymi serwisami takimi jak polskielajki.pl, które zajmują się promocją kont na Instagramie. Można na takim portalu kupić zarówno polubienia, obserwacje jak i wyświetlenia postów. W przypadku polubień oferta jest bardzo atrakcyjna – już od 50 lajków za 7,99 zł, taka oferta będzie świetna dla nowych użytkowników instagrama. Dla kont już trochę rozwiniętych, z większą ilością obserwatorów, ale stosunkowo małym ruchem pod postami warto skorzystać z bogatszych wersji – np. 10 000 lajków za 129,99 zł w formie sztucznych kont lub 214,48 zł za 10 000 polubień z kont prawdziwych. Co bardzo ważne w przypadku serwisu polskielajki.pl, klienci są zadowoleni z ich usług przede wszystkim dlatego, że po czasie te polubienia nie znikają, jak czasami ma to miejsce w przypadku innych, krótko działających na rynku serwisów. Drugim sposobem na zdobycie lajków na Instagramie jest odpowiednie prowadzenia konta, jednak na to jest szansa, kiedy ma się już jakiś kapitał obserwujących. Odpowiednie zarządzanie hasztagami, promocja na innych kontach, udzielanie się publicznie pod dyskusjami – to również może bardzo pomóc rozwiniętym już osobom na zdobycie nowych polubień i obserwatorów.

Leave a comment