Poszukiwanie okazji do zwiększenia oszczędności to zadanie, które chciałby zrealizować niejeden z nas. Dlaczego warto wdrożyć w swoje nawyki oszczędzanie i jak o tego dojść? Okazuje się, że dzisiejsza bankowość umożliwia nam odkładanie pieniędzy nawet podczas robienia zakupów czy w sytuacji braków środków na koncie osobistym możliwość płatności środkami mając konto oszczędnościowe.

Dobre czy złe rozwiązanie?

Jednak czy płatność ze środków, które nie powinny być ruszane to dobry pomysł? Coraz więcej banków zmienia swoją politykę w taki sposób, aby zapewnić nieokreśloną ilość darmowych wypłat środków z konta na którym mamy oszczędzać. Wielu z nas z tego rozwiązania jest zadowolonych. W przypadku sytuacji, w której nasze pieniądze na zwykłym koncie dopiero mają się pojawić możemy iść na zakupy i nie martwić się brakiem pieniędzy. Jednak oszczędzanie polegać ma chyba bardziej na odkładaniu i nie ruszaniu tych pieniędzy z konta, czyż nie? Wielu jednak jest zadowolonych z tego typu rozwiązania i chętnie z niego korzysta.

Co z oszczędnościami?

Oszczędności, które zostaną pomniejszone o wydane środki zwyczajnie w dalszym ciągu będą oprocentowane zgodnie z umową z bankiem. Jednak oczywiście same odsetki jakie uzyskamy będą obniżone. Taki manewr pomaga w utrzymaniu stałości płatności, lecz nie jest sprzymierzeńcem samej idei oszczędzania. Dzięki darmowym wypłatą konto oszczędnościowe robi się bardziej kontem osobistym ze zwiększonym oprocentowaniem.

Zmienia to trochę i zaciera sens posiadania konta osobistego, jednak mając dwa czy trzy konta możemy w bardziej świadomy sposób dysponować swoimi pieniędzmi. Warto jednak zastanowić się czy chcemy naprawdę oszczędzać czy tylko posiadać pieniądze na wyższym procencie. Zarabianie na oszczędnościach to jednak wyższa szkoła jazdy i takie rozwiązanie na pewno pozytywne na nasze wieloletnie oszczędzanie nie wpłynie.

Leave a comment