Jedną z najpopularniejszych i najbardziej dochodowych form inwestycji, jest właśnie kupno nieruchomości. Wiele form inwestowania w nie będzie wymagało od nas łamania pewnych barier.
Na początku musimy ustalić źródła finansowania. Jednym z nich jest kapitał własny, który jednocześnie świadczy o naszej zdolności kredytowej i zdolności do zarabiania pieniędzy. Innym źródłem może być kapitał obcy, który wymaga wsparcia od osób trzecich. Pożyczka od rodziny, znajomych, gotówka od inwestorów zewnętrznych, lub innych pożyczkodawców.
Najistotniejsza jest jednak w tym wszystkim walka z naszymi obawami. Strach przed tym, że nie będzie nas na nic stać, lub że nie uda nam się danej nieruchomości sprzedać.
Minimalizujmy ryzyko. W dniu zakupu musimy mieć już wyliczone ile zarobimy na danej nieruchomości. Powinniśmy także znać cechy kupionej przez nas nieruchomości, które sprawiają, że jest ona atrakcyjna. Nieruchomość nie może posiadać cech, które sprawiają, że będzie ona nieudaną inwestycją. Najważniejsze jest jednak to, aby nasza nieruchomość była wolna od wad prawnych.
Brak konkretnej wiedzy przy pierwszej inwestycji może sprawić, że będziemy mieć stopę zwrotu rzędu 30%,a nie 100%. Istotne jest to, że kiedy czujemy się zagubieni, lepiej zasięgnąć opinii i pomocy osoby bardziej doświadczonej w świecie inwestycji.
Remont powiększa wartość naszej nieruchomości. Nawet z pozoru drobne prace remontowe mogą znacząco podnieść cenę kupna. Dzięki temu dokładnemu sprawdzeniu, proces sprzedażowy pójdzie bardzo łatwo, co również zniechęci kupców do negocjowania ceny. Pamiętajmy, że najważniejsza jest wiedza, dokładność i plan działania. To właśnie stawia nas na wygranej, negocjacyjnej pozycji.
Cała wiedza na temat inwestycji w nieruchomości musi być precyzyjna i obszerna. Im większa jest nasza wiedza, i doświadczenie tym mniejsze ryzyko niepowodzenia. Ryzyko zawsze da się skapitalizować.