Samochód jest potrzebny w każdej firmie, a jego zakup wiąże się z koniecznością wyłożenia całkiem sporej gotówki. To właśnie dlatego tak dużą popularnością cieszy się leasing, który jest jedną z lepszych form finansowania samochodów dla przedsiębiorców. Czym tak naprawdę jest i czy nadal się opłaca? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Czym jest leasing samochodu?

Leasing w dużym uproszczeniu polega na tym, iż dana firma otrzymuje do użytkowania nowy samochód, który de facto nie jest jej własnością. Faktycznym właścicielem jest w tym przypadku firma leasingowa, która za wcześniej ustaloną opłatą ponoszoną każdego miesiąca oddaje pojazd w użytkowanie. Leasing jest opłacalny, ponieważ po wygaśnięciu umowy można odkupić pojazd za wcześniej ustaloną z leasingodawcą kwotę. Bardzo często jest to 1% wartości pojazdu.

Leasing samochodu ma szereg zalet, a jedną z nich jest możliwość wrzucenie w koszt prowadzenia przedsiębiorstwa całej raty za użytkowanie pojazdu. To więc świetny sposób na optymalizację kosztów w firmie, posiadanie nowoczesnej floty pojazdów i brak konieczności wykładania własnych pieniędzy na zakup.

Leasing nowego samochodu jest banalnie prosty w sfinalizowaniu. Wystarczy znaleźć odpowiednią ofertę, podpisać umowę i cieszyć się nowym pojazdem w firmie. Większym problemem może być leasing samochodów sprowadzanych z zagranicy, ale również z nim można sobie dość szybko poradzić.

Jak wybrać najlepszą ofertę leasingową?

Większość banków w naszym kraju oferuje różnego rodzaju finansowanie dla przedsiębiorców, ale znalezienie korzystnej oferty jest niezwykle trudne i czasochłonne. Na całe szczęście w sieci można znaleźć swego rodzaju porównywarki, takie jak ClickLease – https://clicklease.pl/, które współpracują z kilkudziesięcioma firmami leasingowymi i umożliwiają wybór najlepszej oferty w bardzo krótkim czasie. Dzięki nim możemy wyszukać najlepszy samochód i sprawdzić, na jakich warunkach podpisana będzie umowa leasingowa. To komfort, wygoda i spora oszczędność czasu, która sprawia, że porównywarki takie cieszą się w naszym kraju dużą popularnością.

ClickLease to unikalne połączenie zamiłowania do motoryzacji i spore doświadczenie w branży finansowej, które pozwala przedstawić klientowi najlepsze oferty. To również wsparcie dla osób, które zamierzają podpisać umowę i pełne bezpieczeństwo transakcji. Korzystając z ich oferty, można znaleźć najniższe oprocentowanie, a tym samym mocno obniżyć ostateczny koszt samochodu. Dzięki nim można załatwić leasing samochodów sprowadzonych z zagranicy, ale również tych prosto z polskiego salony. To doskonała oferta dla osób, które nie mają czasu, by całymi godzinami porównywać oferty różnych firm leasingowych.

Zanim zdecydujemy się podpisać umowę, powinniśmy dokładnie sprawdzić koszt i warunki skorzystania z ubezpieczenia. Bardzo ważne jest też dokładne przeanalizowania oferty i sprawdzenie, w jaki sposób przeliczona zostanie rata w sytuacji, gdy zmianom ulegał będzie WIBOR. To niezwykle ważne, szczególnie przy aktualnej sytuacji geopolitycznej. Pamiętajmy też, by zwrócić uwagę na wysokość opłat dodatkowych takich jak np. koszt rejestracji pojazdu. Wszystko to pozwoli nam cieszyć się nowym samochodem na bardzo dobrych warunkach i mieć pewność, że po określonym w umowie czasie, będziemy mogli wykupić go na własność. Jeśli jednak nie masz czasu zajmować się wszystkimi tymi rzeczami, a chcesz czuć się bezpiecznie, skorzystanie z oferty ClickLease wydaje się najrozsądniejszym wyborem pozwalającym uniknąć wszelkich kłopotów.

Leave a comment