Zakup mieszkania bądź domu nie jest prostą czynnością, a zwłaszcza za pierwszym razem można popełnić wiele znaczących błędów. Jednym z najczęściej wybieranych przez ludzi wyborów jest zakup nieruchomości w tak zwanym stanie deweloperskim. Klienci bardzo zachwalają ten sposób i dosyć często wyrażają się o nim pozytywnie oraz polecają go innych. Warto jednak najpierw wyjaśnić, co dokładnie oznacza to pojęcie oraz co wchodzi w skład tego stanu, żeby właśnie uniknąć potencjalnych nieporozumień.

Czym nazywamy stan deweloperski i co zaliczamy do jego składu?

To wyrażenie jest bardzo trudno zdefiniować, a na pewno niewykonalne jest uczynienie tego w jednym zdaniu. Mówiąc najprościej, jest to stan mieszkania, w którym klient przejmuje go po kupnie od dewelopera. Nie jest wprawdzie dokładnie określone, jak powinien wyglądać ten stan, natomiast nieruchomość musi być już gotowa do korzystania. Wykonano w niej więc najpotrzebniejsze prace oraz zainstalowano podstawowe elementy takie jak:

– instalacje: grzewcza, wentylacyjna, wodno-kanalizacyjna oraz elektryczna,

– tynkowanie ścian i dachu,

– drzwi wejściowe,

– parapety,

– okna,

– wylewka podłogowa,

– przygotowanie ścian do malowania,

– grzejniki.

Co więcej, ta lista może zostać rozszerzona. Jeżeli kupujący chciałby, żeby zostało wykonanych więcej prac, ma możliwość podjęcia negocjacji z deweloperem. Jest to świetna opcja, ponieważ można dostosować stan nieruchomości pod własne, indywidualne względy. Warto jednak wszystkie założenia spisać w umowie, żeby uniknąć wszelkich niedomówień.

Czy stan deweloperski to najlepszy wybór?

Preferencje ludzi są różne, natomiast statystyki pokazują, że stan deweloperski jest jednym z najchętniej wybieranych przy kupnie nieruchomości. Fakt ten nie jest jednak zaskakujący, ponieważ kupujący otrzymuje mnóstwo możliwości przy jednoczesnym zachowaniu przystępnych cen. Dobrym przykładem jest deweloper Wrocław, który ma świetne obeznanie rynku w tym mieście i potrafi przygotować najlepsze oferty dla swoich klientów.

Na uwagę zasługuje zwłaszcza fakt, iż mowa tu o bardzo rozległym terenie, więc nie każdy ma w nim rozeznanie, a do wyboru mieszkania lub domu jest to niezbędne. Osoba zajmująca się tą branżą zawodowo jest ekspertem nie tylko w kwestii stricte związanej z poszczególnymi elementami nieruchomości, ale doradzi również w sprawie wyboru odpowiedniej lokalizacji i okolicy. Ten aspekt jest dla wielu ludzi kluczowym czynnikiem przy podejmowaniu ostatecznej decyzji, więc nie warto go lekceważyć i pomijać.

Zalety stanu deweloperskiego

Do najważniejszych zalet stanu deweloperskiego należy cena, która w ostateczności może wynieść zdecydowanie mniej niż przy kupnie nieruchomości w innym stopniu ich wykończenia, a także spore możliwości własnej aranżacji wnętrz. Oprócz tego kupujący ma opcję modyfikacji praktycznie większości elementów związanych z wyglądem domu lub mieszkania. Ma również wpływ na wysokość kosztów między innymi materiałów służących do wykończenia, co w przypadku zakupu gotowej nieruchomości nie jest wykonalne. Te wszystkie atuty sprawiają, że klienci niezwykle cenią kupno nieruchomości w stanie deweloperskim.

Leave a comment