Z pewnością nie raz zdarzyło Ci się kupić świecę zapachową lub podgrzewacz, po czym szybko je gasiłeś z powodu bólu głowy lub nieprzyjemnego, wręcz duszącego zapachu. Warto pochylić się nad kilkoma ważnymi aspektami, dzięki którym ustaną bóle głowy, mdłości i będziesz mógł cieszyć się wspaniałymi i nieznanymi dotąd zapachami. Na nowo przekonasz się, że świece mogą być źródłem relaksu, a także mogą również zredukować stres i napięcie.

Skąd bierze się ból głowy lub mdłości podczas palenia świec?

Ogromna ilość świec wytwarzana jest z parafiny, która jest substancją pochodną ropy naftowej. To właśnie ona jest sprawczynią gorszego samopoczucia. Podczas spalania parafiny do powietrza uwalnia się wiele szkodliwych substancji, takich jak: benzyn, toluen czy formaldehyd. Substancje te są trujące i rakotwórcze! Warto przyjrzeć się bliżej świecom, które wybieramy do naszych wnętrz. Staraj się czytać etykiety producenta zawarte na opakowaniu świecy. Jeżeli nie ma tam zawartych kluczowych informacji dotyczących składu, warto szukać dalej, aby nie przepłacać zdrowiem.

Jakie świece wybrać?

Świetnym rozwiązaniem są świece wykonane z wosku sojowego, który jest biodegradowalny w przeciwieństwie do wosku parafinowego. Jest on bezpieczny nawet dla osób z astmą czy chorobami układu oddechowego. Ten naturalny wosk nie posiada żadnego zapachu, dlatego nie będzie wpływał na aromaty olejków dodanych do świecy. Nasz sklep aromatowo.pl oferuje m.in. duże świece Woodwick, które są wykonane z wosku sojowego, dzięki czemu możesz mieć pewność, że raz na zawsze pozbędziesz się bólu głowy oraz nie będziesz niepotrzebnie wdychał szkodliwych substancji. Znajdziesz tam również duże świece zapachowe Woodwick, których czas palenia wynosi aż do 180 godzin.

Wielość kompozycji zapachowych pozwoli Ci na stworzenie takiej atmosfery o jakiej marzysz z korzyścią dla zdrowia i środowiska. Jest to element wystroju na tyle uniwersalny, że wspaniale sprawdzi się jako prezent, niezależnie od okazji.

Leave a comment