Kartony to dość uniwersalne i niezwykle przydatne przedmioty, do których można zapakować praktycznie wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy. Jest jednak bardzo wiele różnych rodzajów kartonów, a jednym z tych rodzajów są kartony klapowe.

Czym są kartony klapowe?

Kartony klapowe to najprawdopodobniej jedne z najbardziej popularnych, o ile nie w ogóle najbardziej popularny typ opakowań. Wyróżniają się spośród innych kartonów tym, iż ich wzór jest oparty na międzynarodowym katalogu FEFCO 0201. Wszystkie te kartony mają więc dokładnie ten sam wzór, pozwalający na ich złożenie, aczkolwiek mogą występować one w różnych rozmiarach. Ich wzór umożliwia rozłożenie takiego kartonu na płasko, a także złożenie go w bardzo szybki i nieskomplikowany sposób. Żeby złożyć taki karton, zazwyczaj potrzebna jest jednak taśma klejąca, która podtrzymuje dół kartonu, a także można sklejać ze sobą górę, jeśli chcielibyśmy mieć zamknięty karton.

Czy warto kupić kartony klapowe z nadrukiem?

Bardzo ciekawym pomysłem jest nadrukowywanie na kartonach klapowych jakiegoś napisu bądź obrazka. W ten sposób można łatwo spersonalizować kartony. Taka możliwość staje się bardzo przydatna na przykład wtedy, kiedy to prowadzimy własną firmę i często wysyłamy paczki z towarem sklepowym. Wykorzystując konkretny nadruk na kartonie, możemy wysyłać swoje produkty w kartonach, które same w sobie będą jednocześnie naszą reklamą. Niektórzy mogą uznać, iż jest to zbędny wydatek, by nadrukowywać coś na kartonach, jednakże w rzeczywistości jest to zabieg, który sprawia, iż nasza firma jest lepiej odbierana przez klienta i wydaje się bardziej profesjonalna. Jeśli więc zastanawiamy się, czy taki nadruk jest opłacalny i przydatny, to jak najbardziej warto zdecydować się na taką możliwość.

Do czego można wykorzystywać kartony klapowe?

Kartony klapowe mogą mieć naprawdę bardzo sporo różnych zastosowań. Tak właściwie to można do nich włożyć cokolwiek, co nam tylko przyjdzie do głowy. Bardzo często wykorzystuje się takie kartony jako opakowania wysyłkowe do różnego typu przesyłek, lecz mogą być one również użytkowane w innych celach. Często na przykład korzysta się z takich kartonów podczas przeprowadzek, kiedy to musimy przewieźć bezpiecznie całe wyposażenie swojego starego mieszkania do nowego mieszkania. Takie kartony są wtedy dobrym rozwiązaniem, gdyż są bardzo pojemne, wytrzymałe i wygodne. Można więc w nich umieścić wiele przedmiotów naraz i przewieźć je wszystkie w odpowiednie miejsce, nie martwiąc się o zniszczenie zawartości, gdyż ścianki kartonów dobrze zabezpieczają ich zawartość.

Leave a comment