Bez wątpienia t-shirt jest jednym z podstawowych elementów zarówno męskiej jak i damskiej garderoby. T-shirt kiedyś uchodził za nudny element stylizacji porównywany niemal do bielizny. Te czasy zdecydowanie dawno temu przeminęły. Obecnie koszulki są bardzo ważnym elementem casualowych strojów. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu koszulki? Poniżej kilka porad.

Po pierwsze wybierając koszulkę, dobrze określić jej podstawowe elementy. Kilka z nich opisujemy poniżej.

Jakość materiału

Wysokiej jakości bawełna to podstawa. Wybierając tanie koszulki z niesprawdzonych źródeł możemy być pewni tego, że po kilku praniach materiał straci swój kolor. Co gorsze – koszulka może się rozciągnąć lub prześwitywać. Niestety chyba nie ma w modzie nic gorszego niż niechlujna sprana koszulka. Na szczęście wybierając koszulki od sprawdzonych dostawców, możemy cieszyć się nienaganną jakością nawet po kilkunastu praniach.

Wybierając koszulkę sprawdzajmy jej gramaturę (rekomendujemy 185G/m2).

Rozmiar

Tutaj wbrew pozorom panuje pewna dowolność. Otóż, zarówno luźniejszy t-shirt (oversize) ma swój urok jak i idealnie dopasowany do ciała (podkreślając sylwetkę). To na jaki się zdecydujemy zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i stylu w jakim jest zachowana określona stylizacja. Standardowe rozmiary koszulek są oznaczone rozmiarami S, M, L, XL oraz XXL.

Kolor

Jaki kolor koszulek jest obecnie najbardziej modny? Na pewno niezmiennie od bardzo dawna popularne są klasyczne koszulki w kolorze białym i czarnym. Natomiast, również bardziej awangardowe zestawienia kolorystyczne warto wziąć pod uwagę. Zarówno wyraziste (żółte, czerwone lub różowe) koszulki mają swój urok jak i bardziej stonowane propozycje (np. granatowa, grafitowa, bordo lub oliwkowa).

Dopasuj koszulkę do siebie!

Jakość, rozmiar i kolor to istotne kwestie, jednak to co jest najważniejsze to dopasowanie koszulki do Twojego indywidualnego stylu. Wybierz taką koszulkę by po prostu pasowała do Twojej osobowości i Twojego stylu. W tym celu bardzo pomocne są dostępne w Internecie generatory koszulek za pomocą których można wykonać projektowanie koszulek. Przykładem miejsca, w którym można znaleźć koszulki na zamówienie jest strona https://extra-koszulki.pl/. Koszulki z własnym nadrukiem to przyszłość w coraz bardziej konkurencyjnym świecie mody.

Leave a comment